Jozef van Wissem

Dátum:10. Feb - 10. Feb
Miesto:Banská Bystrica
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Jozef van Wissem / Ján Fiala a Štefan Szabó

Jozef van Wissem je holandský lutnista a hudobný skladateľ. Spolupracoval napríklad s Gary Lucasom, Keiji Hainom, Jamesom Blackshawom, no zrejme najznámejšia je jeho spolupráca s Jimom Jarmuschom, s ktorým v roku 2012 nahral dva albumy. V roku 2013 získal hlavnú cenu festivalu v Cannes za filmovú hudbu k Jarmuschovej snímke Prežijú len milenci (Only Lovers Left Alive). V rámci februárových koncertov sa predstaví na Stanici Žilina Záriečie, ale aj v Záhrade s aktuálnym albumom When Shall This Bright Day Begin (2016).

"Hudobníci Ján Fiala (bicie / vibrafón) a Štefan Szabó (gitara) spolupracujú ako inštrumentálne duo, ktoré sa žánrovo pohybuje na rozmedzí jazzu a klasickej hudby. Ich tvorbu môžeme charakterizovať ako rôznorodú, v ktorej sa nachádzajú interpretácie ich autorských kompozícií, ale aj diela súčasných skladateľov.

Vstupné : 6/4 eur

Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, Námestie SNP 16, Banská Bystrica
19:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.