Lekári bez hraníc: Living in Emergency // Tabačka

Dátum:25. Feb - 25. Feb
Miesto:Košice
Kategória: Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Pozývame vás na projekciu dokumentárneho filmu „Living in Emergency: Príbehy Lekárov bez hraníc“. Unikátny film zachytáva prácu vo vojnou zmietanej Demokratickej republike Kongo a konfliktom zničenej Libérii. 

Filmom sa prelínajú príbehy štyroch lekárov, ktorí sa snažia poskytovať akútnu lekársku starostlivosť v extrémnych podmienkach. Dvaja z nich sú v tíme nováčikmi: 26 ročný austrálsky doktor, ktorý uviazol na odľahlej klinike v buši a americký chirurg z Tennessee, ktorý sa vyrovnáva s obrovským náporom akútnych prípadov v zdevastovanom hlavnom meste. Ďalší dvaja sú skúsenými členmi tímu: dynamický vedúci misie, ktorý sa snaží udržať morálku a napätie v tíme pod kontrolou a vyčerpaný veterán, ktorý už videl príliš mnoho hrôzy a chce odísť. 

Po filmu prebehne diskusia so slovenským spolupracovníkom Lekárov bez hraníc. Budete mať možnosť opýtať sa ho na zážitky z misií alebo na čokoľvek, čo vás na práci Lekárov bez hraníc zaujíma.

Vstup voľný.

Tabačka Kulturfabrik

18:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.