Cestovateľský festival Cestou necestou v Liptovskom Mikuláši

Dátum:26. Mar - 26. Mar
Miesto:Liptovský Mikuláš
Kategória: Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Cestovateľský festival Cestou necestou opäť na Liptove s 3 dobrodružnými prezentáciami
http://www.cestounecestou.sk/podujatie/2017-03-26-liptovsky-mikulas/

18:00 Juraj Vavro - Chyť ma, ak to dokážeš - Mongolsko
S bratom a so strýkom sme sa rozhodli navštíviť Mongolsko a chytať tam ryby na mušky, čo bol náš dlhoročný sen. Pripojil sa k nám aj kameraman Rasťo, pretože sme si povedali, že keď už tam ideme, chceme mať zdokumentovanú našu cestu a zážitky. Cieľom našej výpravy bolo navštíviť odľahlé miesta v mongolskej tajge a chytiť najväčšiu lososovitú rybu sveta tajmena. Film sme sa snažili spracovať tak, aby aj nerybári pochopili našu vášeň a filozofiu, ktorá je na míle vzdialená predstave dôchodcu sediaceho na brehu jazierka. Taktiež sa snažíme odprezentovať nádheru mongolskej prírody.

19:00 Michal Knitl - 600 km peši v Kirgizsku
Cez 600 kilometrov peši v krajine s priemernou výškou cez 2750 metrov, osemnásťdňovú túru po ľadovci do základného táboru Khan Tengri, nespočetné množstvo sediel, ešte viac domácich v jurtách, kumys, jazdenie na koni, petroglyfy a úžasne pohostinných ľudí, z ktorých niektorí pijú vodku ako vodu, nájdete v Kirgizstane.

20:00 prestávka

20:15 Tomáš Vilček - Cesta okolo sveta Tomas World Expedition
Cestovateľská vášeň Tomáša prinútila zbaliť si caky-paky a vyraziť na vandrovku do sveta.
Irán, Afganistan, India, Bolívia, Pobrežie Slonoviny a oveľa viac. Na ceste okolo sveta zažíva nevídané dobrodružstvá a stretáva mnoho inšpiratívnych ľudí. Ocitá sa zoči-voči občianskym vojnám, teplotným extrémom, pozerá do tváre tým najstrašidelnejším chudobám... Popritom stopuje tisíce kilometrov a kempuje v divočine pod miliónmi jagavých hviezd. Cestuje v čase, aby sa nadýchol čarovnej histórie a dotkol fascinujúcich kultúr. 
Táto cesta vás vtiahne do silných exotík. Tak autenticky, až zabudnete, že ste na festivale.
Pridajte sa k Tomášovi, bude to vzrušujúca jazda svetom. 

Vstupné:
- 6 eur v predpredaji v Central Perku
- 7 eur na mieste

Central Perk

18:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.