Dobrú, mami / DJZ Prešov

Dátum:19. Jan - 19. Jan
Miesto:Prešov
Kategória: Divadlo, literatúra

Popis podujatia

Americká autorka Marsha Norman stvorila komorný príbeh. Ten má však v sebe až antickú osudovosť. Večerný rozhovor matky s dcérou, ktorý spočiatku vyzerá ako milé stretnutie po náročnom dni, sa zmení na dravý až zúrivý boj, keď Thelma pochopí, že jej dcéra Jessie si chce siahnuť na život. Matke zostáva len malá chvíľa, aby sa pokúsila rozhovorom dcéru donútiť zmeniť svoje rozhodnutie. Tento strhujúci duel, ktorý bol v roku 1983 ocenený aj Pulitzerovou cenou, sa odohráva bez pátosu a sentimentu. Jessie sa smrti nebojí a nedémonizuje ju. Nie je to melodráma, ale hra plná života. No aj boja o právo naložiť so svojím životom slobodne, i keď to bude znamenať, že sa ho navždy vzdá.

Inscenácia je uvádzaná v rámci Projektu Dvaja. Sezóna 2015 / 2016 sa nesie v duchu hesla Tisíc podôb lásky. Projekt Dvaja je jej súčasťou a inscenácie uvádzané v rámci neho charakterizuje komornosť, žánrová nezaraditeľnosť, nekomerčnosť, no v prvom rade veľká príležitosť pre dvojicu hereckých osobností.

slovenská premiéra: 8. 4. 2016 na Malej scéne DJZ Prešov v rámci Projektu Dvaja

réžia: Jakub Nvota

preklad: Michaela Pňačeková
scéna & kostýmy: Tom Ciller
hudba: Kamil Mikulčík

účinkujú: Jana Jurišincová & Zuzana Kúšiková

MALÁ SCÉNA, PREŠOV, NÁMESTIE LEGIONÁROV 6

18:30

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.