Cestovateľský festival Cestou necestou v Žiline

Dátum:27. Jan - 27. Jan
Miesto:Žilina
Kategória: Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Cestovateľský festival Cestou necestou v Žiline

18:00 Evit a Janči Mazancovci - Amerikou pod plachtou a na bicykli
Ochutnávka jedného sna dvoch ľudí o spoznaní sveta a túžbe po dobrodružstve, slobode a dokázaní, že sa to dá.
Cestou či necestou, morom či súšou, riekami či púšťami, v suchu či v daždi, na bicykloch či stopom či autobusom či inak.
19 mesiacov + 17 krajín + 9000km na 2 kolesách + 2200 námorných míľ + 6228mnm + kopec stretnutí, chutí a zážitkov = svadobná cesta inak

19:00 Evit a 2x Janči Mazancovci - S dieťaťom na zhrdzavenom haluznom tandeme
Keď rodičovstvo neprináša očakávanú zodpovednosť a sedenie na zadku, ale výzvy, ako cestovať aj s potomkom. :)
Vietor vo vlasoch, úsmev na perách, šťastie, že sedíme na vlastnom vysnívanom tandeme a ten pocit, že mať dieťa nezastaví naše plány a sny! ...ale aj hrdzavejúci a vŕzgajúci bicykel, protestujúce dieťa vo vozíku, svalovka jak svet, komáre pri Dunaji a nefungujúce brzdy! Proste taká správna rodinná dovolenka od Bystrice až po Alpy.

19:50 prestávka

20:00 Patrik Paulínyi - Faerské ostrovy
Na Faerských ostrovoch sme strávili dokopy 12 dní, počas ktorých sme prešli 5 ostrovov. Panenská príroda, krásne dedinky, fotogenické miesta, o ktorých rád porozprávam. Množstvo fotiek, zážitkov a krátke (3-minútové) video.

21:00 Cástor Enrique Sánchez Rodríguez - Grónsko? Myslíš Grécko?
Čo to je? Žije tam niekto? Ako to tam vyzerá? Čo sa tam momentálne deje? Ako je možné, že v našich očiach menej vyspelá kultúra dokázala prežiť tam, kde “vyspelejší” Vikingovia nakoniec vyhynuli? Ešte pred dvoma rokmi jediné, čo som o Grónsku vedel, bolo, kde sa na mape nachádza. Dnes, po dvoch rokoch strávených v krajine Kalaallitov, som fascinovaný nielen krajinou, ale hlavne ľuďmi, ktorí tam žijú. Touto prednáškou by som chcel odpovedať na najzákladnejšie otázky, ktoré človeku napadnú, keď myslí na najväčší ostrov sveta.

Vstupné:
- 5 eur v predpredaji: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky...
- 6 eur na mieste (5 eur na mieste pre študentov, ak dovolí kapacita)
Info: V novembri sme mali vypredané v predpredaji.

Viac na: http://www.cestounecestou.sk/podujati...

MÁŠ ZÁUJEM PREZENTOVAŤ ALEBO POMÁHAŤ?
Máš záujem prezentovať na Cestou necestou v budúcnosti? Viac na: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/pr...
Alebo chceš byť dobrovoľníkom? Viac na: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/do...

EXPEDIČNÝ FOND:
V septembri 2016 sme vybrali 3 expedície, ktoré sme podporili sumou 544 eur! Prihlás svoju expedíciu alebo podpor 2% alebo ľubovoľným darom Epedičný fond.
Viac o podporených expedíciách: www.cestounecestou.sk/2016/09/vyhodno...
Viac o Expedičnom fonde: cestounecestou.sk/expedicny-fond/

MÁŠ ZAUJÍMAVÝ ČLÁNOK, ktorý si ešte nikde nepublikoval? Napíš nám a uverejníme ho na: http://www.cestounecestou.sk/blog/

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.