Cestovateľský festival Cestou necestou v Košiciach

Dátum:23. Jan - 24. Jan
Miesto:Košice
Kategória: Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Cestovateľský festival Cestou necestou opäť v Košiciach

PONDELOK 23.1.2017
18:00 Michal Mihál - Sýria a Turecko 30 ročným karavanom
O tom, ako a prečo sme sa vybrali cez Turecko do Sýrie na starom VW... Aká bola Sýria pred vojnou, co hovorili ľudia na diktatúru a ci nás tam chceli všetci pozabíjať(nechceli ;)... Ako bolo v púšti a ako vyzerali pamiatky ktoré už dnes nestoja...

19:00 Patrik Paulínyi - Faerske Ostrovy
Na Faerských ostrovoch sme strávili dokopy 12 dní počas ktorých sme prešli 5 ostrovov. Panenská príroda, krásne dedinky, fotogenické miesta, o ktorých rád porozprávam. Množstvo fotiek,zážitkov a krátke (3minútové) video.
Viac: http://patrikpaulinyi.com/

19:45 prestávka

20:00 Michal Knitl - 4 mesiace v Indonézii a v Papue-Novej Guinei
Štyri túry nad 4000 metrov, domorodci dorozumievajúci sa pískaním, šnorchlovanie so žralokmi i miesta, kam sa bieli ľudia ešte nedostali. Štyri mesiace v Indonézii a v Papue-Novej Guinei. Nová prezentácia vo forme filmu z fotografií s diskusiou na konci.
80 minútový film z fotografii + diskusia na konci
Viac o ceste na: http://www.michalknitl.com/cestopisy/...

21:30 koniec

UTOROK 24.1.2017
18:00 Robo Kočan - S dcérou za poznaním dvoch kultur
Keď som bol na jar v roku 2014 s dvomi kamarátmi na severe Thajska a Laosu, nečakane sme náš výlet skončili v Thajsku na ostrove Koh Chang. Vtedy som dostal nápad, že by sme tu mohli prísť rodinka o rok cez jarne prázdniny. Nakoniec manželka nemohla ísť a tak som sa rozhodol, že pôjdeme s Laurou sami. Laura má 17 rokov a ukázať jej cestovanie inak ako cez cestovnú agentúru je podľa mňa dobrý nápad.​

19:30 prestávka

19:45 Adriana Hižňanová a Michal Pačuta - Z Ohňovej zeme po Aljašku. Umenie vzdať to.
Je vôbec možné dostať sa od pólu k pólu iba s použitím prsta? Dážď, spaľujúce horúčavy, arktická zima, komáre a nezabudnuteľní ľudia. Vo dvojici sme prešli naprieč 14timi krajinami odkázaní na našu schopnosť zžiť sa s prostredím, zvykmi a domácimi, no predovšetkým na schopnosť zápasiť s našimi vlastnými pochybnosťami. Pretože niekedy je ťažšie vzdať sa ako tvrdohlavo pokračovať.

21:30 koniec

Vstupné:
- 5 eur na jeden deň v predpredaji / 6 eur na mieste
- 10 eur na 2 dni v predpredaji / 12 eur na mieste
Predpredaj na: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky...

Viac na: http://www.cestounecestou.sk/podujati...

MÁŠ ZÁUJEM PREZENTOVAŤ ALEBO POMÁHAŤ?
Máš záujem prezentovať na Cestou necestou v budúcnosti? Viac na: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/pr...
Alebo chceš byť dobrovoľníkom? Viac na: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/do...

EXPEDIČNÝ FOND:
V septembri 2016 sme vybrali 3 expedície, ktoré sme podporili sumou 544 eur! Prihlás svoju expedíciu alebo podpor 2% alebo ľubovoľným darom Epedičný fond.
Viac o podporených expedíciách: www.cestounecestou.sk/2016/09/vyhodno...
Viac o Expedičnom fonde: cestounecestou.sk/expedicny-fond/

MÁŠ ZAUJÍMAVÝ ČLÁNOK, ktorý si ešte nikde nepublikoval? Napíš nám a uverejníme ho na: http://www.cestounecestou.sk/blog/

Tabačka Kulturfabrik

18:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.