Cestovateľský festival Cestou necestou v Trnave

Dátum:21. Feb - 21. Feb
Miesto:Trnava
Kategória: Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Cestovateľský festival Cestou necestou v Trnave

18:00 Marek Adamech - Nepál - Na ceste k základnému táboru Mt. Everestu
Absolvujeme spolu jeden z najobľúbenejších trekov v Nepále. Trasou menej frekventovanými bočnými údoliami a sedlami sa dostaneme k budhistickým kláštorom, nádherným horským jazerám a vystúpame k výhľadom na najvyššie hory sveta. 
Postupne sa budeme aklimatizovať od najnebezpečnejšieho letiska na svete v Lukle (2860 m), cez horské stredisko Namche Bazar (3440 m), údolie Chhukung, až po legendárny ľadovec Khumbu a základný tábor Mt. Everestu (5364 m). Pre panoramatické výhľady vystúpame na najvyššie miesto treku Kala Patthar (5643 m) a cez sedlo Cho-La (5420 m) sa dostaneme až k azúrovým jazerám v údolí Gokyo. Tu vyšlapeme na Gokyo Ri (5370 m) s výhľadom na 4 osemtisícovky. Na záver navštívime divoké Kathmandu a jeho pamiatky po zemetrasení.

19:00 Cástor Sánchez - Čo ti v Kolumbii hrozí a neminie ťa
Promo heslo Kolumbie je: "Jediné riziko je, že nebudeš chceť odísť". Kolumbia je posledná neobjavená krajina v Latinskej Amerike. Situácia v 80-tych a 90-tych rokoch bola naozaj kritická. Dnes je realita úplne iná.
Top zážitok: 5-dňový trek pralesom do Strateného mesta v útrobách Sierry Nevada de Santa Marta.

20:00 prestávka

20:15 Michal Knitl - 4 mesiace v Indonézii a v Papue-Novej Guinei
Štyri túry nad 4000 metrov, domorodci dorozumievajúci sa pískaním, šnorchlovanie so žralokmi i miesta, kam sa bieli ľudia ešte nedostali. Štyri mesiace v Indonézii a v Papue-Novej Guinei. Nová prezentácia vo forme filmu z fotografií s diskusiou na konci.
80 minútový film z fotografií + diskusia
Viac o ceste na: http://www.michalknitl.com/cestopisy/...

Vstupné:
- 5 eur v predpredaji
- 7 eur na mieste
- 5 eur na mieste po 20:00

Viac na: http://www.cestounecestou.sk/podujati...

MÁŠ ZÁUJEM PREZENTOVAŤ ALEBO POMÁHAŤ?
Máš záujem prezentovať na Cestou necestou v budúcnosti? Viac na: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/pr...
Alebo chceš byť dobrovoľníkom? Viac na: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/do...

EXPEDIČNÝ FOND:
V septembri 2016 sme vybrali 3 expedície, ktoré sme podporili sumou 544 eur! Prihlás svoju expedíciu alebo podpor 2% alebo ľubovoľným darom Epedičný fond.
Viac o podporených expedíciách: www.cestounecestou.sk/2016/09/vyhodno...
Viac o Expedičnom fonde: cestounecestou.sk/expedicny-fond/

MÁŠ ZAUJÍMAVÝ ČLÁNOK, ktorý si ešte nikde nepublikoval? Napíš nám a uverejníme ho na: http://www.cestounecestou.sk/blog/

Artklub

18:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.