Životnosť

Dátum:13. Dec - 13. Dec
Miesto:Trnava
Kategória: Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Ďalšia zo série prednášok Romana Gajdoša o umení. Tento krát bude jeho hosťom Juraj Gábor.

Juraj Gábor(1985) je absolvent ateliéru Antona Čierneho na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave(2011). Držiteľ ceny Igora Kalného na VI. Salóne mladých v Zlíne (2012) a finalista 21.ceny Oskára Čepana (2016) sprostredkuje svoje tvorivé uvažovanie prostredníctvom autorskej prednášky s témou Životnosť. Tá na vybraných dielach umelcov ako sú Rudolf Sikora, Jozef Jankovič a Tomáš Džadoň otvorí diskusiu o časových limitoch monumentálnych výtvarných diel ktoré tvoria identitu miesta a sú dočasnými svedkami premenlivosti spoločenského vývoja.

utorok/13/december
začiatok/19:00
vstupné/1 euro

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Podujatie je súčasťou vzdelávacieho programu, ktorý realizujeme s finančnou podporou Nadácie Eset.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

BERLINER / Dočasný kultúrny priestor sa nachádza na Pekárskej 40, v bývalom dome Akadémie vzdelávania. Ide o projekt občianskeho združenia Publikum.sk, ktorý bude fungovať do otvorenia kultúrneho centra Malý Berlín.

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.