Andreas Varady trio feat. Radovan Tariška

Dátum:21. Jan - 21. Jan
Miesto:Nové Mesto nad Váhom
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Podľa hudobnej ikony Quincyho Jonesa je Andreas Varady jedným z najtalentovanejších hudibníkov na našej planéte. Varady má osemnásť rokov, v našom klube bude hrať po prvýkrát. Hosťom jeho tria bude legendárny slovenský saxofonista Radovan Tariška.

Andreas Varady začínal ako zázračné dieťa, deväťročný pouličný gitarista na uliciach Limericku a Corku. Jeho rodina sa do Írska presťahovala z južného Slovenska v roku 2007. Ako trinásťročný sa stal najmladším headlinerom v londýnskom klube Ronnie Scott’s, objavil sa na titulke magazínu Guitar Player, pozvali ho na Montreux Jazz Festival. Tam ho počul a videl hrať Quincy Jones. Andreas Várady s ním onedlho už podpisoval zmluvu, a vstúpil do prvej ligy jazzu.

Varadyho hrdinami boli George Benson a Django Reinhardt. Prvý menovaný ho pred rokom angažoval ako predskokana na svoje americké aj európske turné. Geniálny mládežník vtedy už mal podpísaný kontrakt s kultovou značkou Verve. Album vyšiel v augusta roku 2014 v produkcii Quincyho Jonesa.

Varady prvýkrát hral s Tariškom vo svojich dvanástich rokoch. V máji 2015 druhýkrát. O tomto koncerte napísal server jazz.sk: “Ak niekto náhodou očakával hosťovanie Tarišku v rámci jamovania si na známe štandardy, musel byť viac ako prekvapený. Dramaturgia večera bola postavená na autorských kompozíciach Andreasa Varadyho, v ktorých mala gitara so saxofónom pripravené spoločné témy, unizona a vyhrávky. Samozrejme s veľkým priestorom pre hudobnú empatiu a improvizácie.” 
Zdroj : BDJ 2015
https://www.facebook.com/andreasvarad...
http://www.andreasvarady.com/#about
https://www.facebook.com/radovan.tari...

Rezervácie: 
info@bluenote.sk 
alebo na tel.čísle :
032/7440008 a 0902 608 912

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.