Divadlo NoMantinels: Natreté strachom

Dátum:26. Nov - 26. Nov
Miesto:Prešov
Kategória: Divadlo, literatúra

Popis podujatia

Inscenácia hovorí o tom, že násilie na ženách má rôzne formy, že sa týka žien z celého sveta. O tom, aké ťažké je hovoriť o násilí, ktoré sa deje v intímnom vzťahu, ale aj ďalšom zraňovaní žien, ktoré mali zlé skúsenosti s prístupom rôznych inštitúcií. Rozpráva o dôležitosti citlivého prístupu k ľuďom, ktorí také niečo zažili, pretože jediné, po čom túžia, je žiť v pokoji a s láskou. Inscenácia Natreté strachom opisuje príbehy troch žien: Pari, ktorá pochádza z Tadžikistanu zažíva na Slovensku inštitucionalizované násilie, Nela zažívala a zažíva násilie zo strany svojho partnera, ktorý ju prenasleduje a ťažko hľadá pomoc a Magda píše ako novinárka o príbehoch žien, ktoré zažili krutosti osudu len na základe toho, že sú ženami.

Réžia: Zuzana Liptáková
Dramaturgia: Andrej Kuruc, Róbert Pakan
Hudobná dramaturgia: Milan Spodniak
Účinkujú: Martina Zemancová, Lýdia Petrušová, Lenka Čiernikov, Zuzana Liptáková
Svetelný dizajn: Boris Adamčík

Vstup free. 
Projekt je financovaný z grantu Nórskeho kráľovstva prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu, spolufinancovaný je zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. 
Projekt je financovaný v rámci projektu DGV02002: Slovensko bez násilia páchaného na ženách. 
*Domov musí byť bezpečné miesto pre všetkých.*

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.