OpenMic #59 :: Wernisáž & Košická postmoderna

Dátum:16. Nov - 16. Nov
Miesto:Košice
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

OpenMic #59 :: Wernisáž & Košická postmoderna

Vrámci našich pravidelných OpenMic večerov dávame hudobníkom z rôznych kútov Slovenska priestor na prezentáciu svojej autorskej hudby. Tentokrát nám svoju tvorbu predstavia Sveťo Šomšák, Peter Trnka, Milan Kalmár a Tomáš Straka.

KEDY: v stredu 16. novembra o 19:00
KDE: v HalmiCaffe, Hlavná 21, Košice
VSTUPNÉ: dobrovoľné :)

---> nezabudni odoberať naše novinky a info o podujatiach na www.halmicaffe.sk/newsletter :)

Wernisáž
Je aktuálne dvojčlenná kapela a tvoria ju Svetozár Šomšák (akustická gitara, spev) a Peter Trnka (klávesy, drumbľa a vokály). Repertoár zoskupenia tvoria autorské skladby oboch spomínaných členov. Tvorba skupiny Wernisáž žánrovo osciluje medzi pesničkárstvom, ambientom a hudobným romantizmom. Zatiaľ jedinou štúdiovou nahrávkou je skladba Strom (2014). Hudobne ide o ukážkou kombinácie gitarového pesničkárskeho prístupu a ambientného aranžmánu žensko-mužských vokálov. Skupina sladbu nahrala v máji 2014 v štúdiu Patt Production v zložení: Svetozár Šomšák (akustická gitara, spev, vokály), Róbert Leskovjanský (perkusie, vokály), Peter Trnka (klávesové nástroje, vokály), Erik Martoncsík (priečna flauta), Ľudmilla Benková (spev a vokály). Viac na https://soundcloud.com/stream

Košická postmoderna 
Je projekt básnického divadla, ktorý vznikol spojením folku, bluesu a poézie. Jeho protagonisti Milan Kalmár, Tomáš Straka & Svetozár Šomšák sú dlhodobými členmi Košickej (undergroundovej) scény, ktorej platformu zväčša vytvorili košické Otvorené mikrofóny (OpenMic večery). Prvé predstavenie Košickej postmoderny – Hrdina robotníckej triedy – je akousi prapodivnou bezbožnou modlitbou, ktorá v sebe skrýva všetko od Lennona, punku až po haiku. Je modlitbou za našu vlasť, za naše lásky i za najintímnejšie územia v nás samých, pretože tretia svetová vojna je vojnou o naše duše a nie telá… Viac na https://www.facebook.com/Hrdina-robot...

Sveťo Šomšák
Spolu s Jurajom Karlíkom založil pred rokmi občianske združenie s názvom Igrici na koberci. Prvé koncerty tejto pesničkárskej platformy organizovali ešte v pôvodných priestoroch čajovne Amana na Alžbetinej ulici. Teraz sa OpenMic - večer otvorených mikrofónov koná každý mesiac v priestoroch kaviarne HalmiCaffe. Navyše je Sveťo aj dramatugom a organizátorom známeho pesničkárskeho festivalu v Košiciach - Igrici na ulici.

Peter Trnka
Je nenápadný, apoštola pripomínajúci muž za klávesmi, prípadne za objektívom fotoaparátu. Už 5 rokov tvorí súčasť môjho hudobného sveta, ale nie len jeho.

Milan Kalmár 
Je vzácna kombinácia človeka-muzikanta, človeka-kamaráta a človeka-človeka. Milanove piesne patria do tejto doby, pretože sú tu a teraz.

Tomáš Straka 
Je vekom najmladší ale rýchlosťou bytia nezastaviteľný alchymista slova. Je režisérom a dramaturgom projektu básnického divadla pod názvom Hrdina robotníckej triedy.

Novembrový otvorený mikrofón bude košickou premiérou Hrdinu robotníckej triedy. Príď si s nami vychutnať túto pesničkársku udalosť pri šálke kávy alebo čaju. :)

Viac informácií nájdete na www.openmickosice.sk

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.