Surrealizmus alebo Prečo horia žirafy?

Dátum:21. Nov - 21. Nov
Miesto:Trenčín
Kategória: Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Pozývame vás na novembrové pokračovanie knižných plkov s Petrom Michalíkom. Spomedzi všetkých - izmov patrí surrealizmus k najrozporuplnejším myšlienkovým prúdom 20. storočia. Ide v jeho prípade naozaj len o umeleckú kratochvíľu, pri ktorej horia žirafy a tečú hodiny, alebo o niečo viac? Na akých frontoch prebieha vojna surrealistov proti logike a racionálnemu uvažovaniu a ako sa darí napĺňať ich pokus o fundamentálnu revolúciu v myslení, vnímaní a prežívaní?

Knižné plky je komorný, zľahka nekorektný program Petra Michalíka o literatúre, knihách a ich čitateľoch. Peter je z Trenčína, žije v Bratislave a rád číta: knihy, miesta a ľudí. Tento svoj trojjediný záujem spája v práci pre BRaK – Bratislavský knižný festival a rovnomenné vydavateľstvo, ktoré spolu s priateľmi založil. Popri tom veľa cestuje, píše, vysedáva v kaviarňach a prihovára sa poslucháčom Rádia Devín. Študoval filozofiu, jazyk a literatúru, a preto ho (ako sám hovorí) netreba brať vážne. Knižné plky vznikajú v spolupráci s OZ literarnyklub.sk a Fondom na podporu umenia.

Vstup na podujatie je voľný.

  • Voices, Sládkovičova 8, Trenčín
  • 18:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.