Spomienkový pochod na 17. november 1989

Dátum:14. Nov - 14. Nov
Miesto:Trnava
Kategória: Verejné zhromaždenia

Popis podujatia

Univerzitná rada mesta Trnava Vás pozýva na spomienkový pochod pri výročí novembrových udalostí, ktoré roku 1989 viedli k Nežnej revolúcii a tým aj k pádu niekďajšieho totalitného režimu. Práve študenti boli tí, ktorí sa významnou účasťou pričinili k zmene režimu a pomohli presadiť slobodu a demokraciu vo vtedajšom Československu. 

Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli uskutočniť spomienkovú udalosť, ktorá pripomenie toto dianie a odvahu tých, čo sa rozhodli postaviť princípom minulého režimu. 

Spomienkový pochod začne 14. novembra o 17:30 pri Pamätníku osoboditeľov na Námestí SNP a povedie na Trojičné námestie, kde tak ako pred 27 rokmi, vystúpia študenti a významné osobnosti Nežnej revolúcie. 

Veríme, že sa pridá čo najväčší počet pochodujúcich, ktorým odkaz 17. novembra nie je ľahostajný a štrnganie kľúčov opäť zaznie v uliciach Trnavy. 
"ZA SLOBODU A DEMOKRACIU!"

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.