Jumping® Power & Stretching Training

Dátum:19. Nov - 19. Nov
Miesto:Trenčín
Kategória: Športové podujatia

Popis podujatia

JUMPING® training

This is a programme that has been verified over the years and was developed by the founders, Jana and Tomáš, both of whom completed studies at the Charles University Faculty of Physical Education and Sport with a degree in sport and fitness. Based on their years of experience and knowledge, they have put together a comprehensive programme for earning the Jumping BASIC diploma.

Do you like Jumping? JOIN US!

After completing the training, you will receive a certificate, which will make you qualified to conduct Jumping lessons. In our training, you will learn the theoretical basics of anatomy, physiology, kinesiology and music. A large part of the training is also practical and involves trying out combinations of the knowledge you have learned and practical exercises on the trampoline. 
The training, which is led by carefully vetted and qualified master trainers, lasts two days and ends with a final exam. Individual Jumping BASIC diploma training sessions are conducted in different languages, especially English, Spanish and Czech.

10:00 - 18:00

Jumping Fitness

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.