AudioAcademy: Kreatívny mix a samplovanie

Dátum:19. Nov - 19. Nov
Miesto:Trnava
Kategória: Kurzy, školenia , Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Tretí workshop novej vzdelávacej série pod názvom AudioAcademy, ktorá je určená všetkým, ktorí pracujú s hudbou a so zvukom (vhodné aj pre muzikantov). Jednodňový workshop bude pozostávať z dvoch samostatných lekcií, ktoré na seba tematicky nadväzujú.

sobota/19/november
začiatok 1. časti/13:00
začiatok 2. časti/15:00
vstup/voľný

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

POVINNÁ REGISTRÁCIA ÚČASTNÍKOV
Na workshop sa zaregistrujte e-mailom na adrese workshop(zavináč)malyberlin.sk. Napíšte nám, ktorej časti workshopu sa chcete zúčastniť. Môžete samozrejme aj oboch.

Aktuálny počet voľných miest:
1. časť/25 miest
2. časť/25 miest

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Workshopy povedie MIROSLAV LAHO, absolvent Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v odbore Rádioelektronika so zameraním na Audio - spracovanie zvuku a efekty, domáci producent, štúdiový a zvukový technik na živých vystúpeniach s niekoľko ročnou praxou zo SR, ale aj zo susedných štátov (Česko, Poľsko, Maďarsko, Rakúsko, Slovinsko, Chorvátsko, Taliansko). Ako hlavný zvukár spolupracuje dlhodobo s kapelami NVMERI, The Ills, King Shaolin a Celeste Buckingham, člen americkej The Mix Academy a The Pro Audio Files.

Hosťom workshopu bude VIKTOR DRÁBEK a.k.a. VKTRD. Venuje sa produkcii a DJ-ingu od roku 2008. Na svoj kreatívny proces využíva viacero techník, osvojil si spájanie analógových groovboxov a samplerov s použitím DAW softwaru ako aj techník z DJ-ingu na komplexnú tvorbu beatov, trackov a live peformance. Žánrovo tak pokrýva široké spektrum a neobáva sa využívať živé nástroje v kombinácií s digitálnymi prvkami.

Viktorovu tvorbu nájdete napr. na YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCxaIgyyE5M94c8l7fqBodbg) alebo na SoundCloude (https://soundcloud.com/vktrd)

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

TRETÍ ZO SÉRIE WORKSHOPOV bude zameraný na kreatívny mix a samplovanie.

Prvá časť: Mix
===========
* mix konkrétnej skladby od začiatku po koniec - mix bicích, basy, nástrojov a spevu
* použitie efektov na atmosféru a ľahký mastering
* kreatívne použitie efektov – automatizácia dynamiky, pokračovanie z Workshopu č.2
* diskusia a otázky

Druhá časť:
=========
* od DJ-ingu k produkcii
* odlišné princípy produkcie elektronickej hudby
* automatizácia efektov a ich parametrov
* samplovanie a vytváranie nástrojov v Ableton Live - hosť Viktor Drábek aka VKTRD
* diskusia a otázky

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.