Aký je rozdiel medzi komerčným a nekomerčným umením?

Dátum: 8. Nov - 8. Nov
Miesto:Trnava
Kategória: Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Ďalšia zo série prednášok o umení. Tento krát sa prednáška sa bude venovať komercii v umení.

utorok/8/november
začiatok/19.00
vstupné/1 euro

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Umelecký veľtrh Art Basel sa snaží od roku 1970 spájať svetové galérie a zároveň slúži ako križovatka medzinárodného umeleckého sveta. Ako jeden z prvých sa venuje prezentácií moderného a súčasného umenia na umeleckých veľtrhoch, ktoré sa každoročne konajú v Bazileji, Hong Kongu a Miami. Cez široké spektrum umeleckých žánrov ponúka návštevníkom najčerstvejšie umenie a zároveň výrazne podporuje spoluprácu medzi galeristami, umelcami, kurátormi a zberateľmi.

Prednášku, už ako tradične, povedie Roman Gajdoš, ktorý si na túto tému prizval historika umenia, kurátora a bývalého riaditeľa Galérie Jána Koniarka, pána Vladimíra Beskida.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

BERLINER / Dočasný kultúrny priestor sa nachádza na Pekárskej 40, v bývalom dome Akadémie vzdelávania. Ide o projekt občianskeho združenia Publikum.sk, ktorý bude fungovať do otvorenia kultúrneho centra Malý Berlín.

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.