Goral na gory

Dátum:22. Oct - 22. Oct
Miesto:Vysoké Tatry
Kategória: Folklór, tradície , Tanečné zábavy, plesy

Popis podujatia

Výstup Goralov do hôr v sprievode konských záprahov a tradičných goralských ľudoviek z Tatranskej Polianky až k Sliezskemu domu.

Okrem samotného výstupu z Tatranskej Polianky na Sliezsky dom čaká na účastníkov bohatý sprievodný program plný hudby a tanca. Výstup sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Vysokých Tatier Jána Mokoša.

Registrácia na výstup začne o 9:00 a potrvá celú hodinu, počas ktorej budeme pasovať do „stavu goralského“. Podujatie je teda otvorené pre všetkých, nielen pre rodených Goralov.

Chceme všetkým milovníkom goralskej kultúry a regiónu postupne odkryť krásy, zvyky, tradície a špecifiká všetkých goralských obcí slovensko-poľského pomedzia.

„My, hrdí Gorali, budeme si vždy vážiť dedičstvo našich otcov a zaväzujeme sa ich tradície zachovávať a rozvíjať pre blaho.“

Veríme, že na tomto prvom ročníku vytvoríme ustanovujúci  rekord  v účasti Goralov späť v horách a zabezpečíme si tak zapísanie do Knihy slovenských rekordov. Bude to výzva pre ďalšie ročníky, na ktoré sa už teraz tešíme.  Podujatie sa bude totiž každoročne konať na inej turistickej trase s cieľom spoznať všetky obce tejto rázovitej oblasti Spiša, Liptova, Kysúc a Oravy. Na pamiatku sa účastníci podpíšu do Goralskej kroniky. Tradičná goralská zábava plná hudby, tanca a spevu pod Gerlachom potrvá až do 15:00 hod., kedy sa  účastníci výstupu v doprovode hudby presunú peši späť do Tatranskej Polianky.

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.