Cestovateľský festival Cestou necestou

Dátum:20. Oct - 20. Oct
Miesto:Martin
Kategória: Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Cestovateľský festival Cestou necestou opäť v Martine
Téma festivalu: Nepoznaný svet

18:00 Michal Knitl - 4 mesiace v Indonézii a v Papue-Novej Guinei
Štyri túry nad 4000 metrov, domorodci dorozumievajúci sa pískaním, šnorchlovanie so žralokmi i miesta, kam sa bieli ľudia ešte nedostali. Štyri mesiace v Indonézii a v Papue-Novej Guinei. Nová prezentácia vo forme filmu z fotografií s diskusiou na konci.
Viac o ceste na: http://www.michalknitl.com/cestopisy/papuanske-srdce/

19:45 prestávka

20:00 Andrej Skok - Naprieč Strednou Amerikou
V prezentácii sa divákom budem snažiť priblížiť skutočný život a kultúru jedných z mála krajín, ktoré stále nie sú zničené komerčným turizmom. Stále žijúcu indiánsku kultúru Guatemaly, najzachovalejšie mayské mesto Copán v severnom Hondurase, sopky a koloniálne mestá Nikaraguy, karibský chillout v južnej Kostarike a Panama City v trochu inej podobe budú hlavnými bodmi mojej prezentácie.
*Andrej je 17-ročný študent gymnázia v Prievidzi, ktorý si tento rok začal plniť sny a sám so svojím backpackom precestoval Strednú Ameriku.

21:00 LADA Svetom - MongoLADA 2016
Tretí prototyp ruského nezničiteľného stroja dopravil troch cestovateľov z Horného Vadičova až do Ulanbátaru. Kedže sme nemali moc dovolenky, museli sme celých skoro 8000 kilometrov zvládnuť za necelé dva týždne. Začiatok expedície priniesol svetový rekord v nepretržitej jazde na žiguli - 6000 kilometrov za 120 hodín. V Mongolsku začali nekonečné opravy auta a vyvrcholilo zlomenou nápravou uprostred ničoho. Cestovanie na zhrdzavenom, takmer nefunkčnom vehikli je len pre otrlé povahy, ktoré dokážu dva týždne presedieť v aute! :)

VSTUPNÉ: 6 eur
*rovnaké pre všetkých v predpredaji i na mieste
*deti do 15 rokov v sprievode rodiča zdarma

Máš záujem prezentovať? Viac na: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/prezentuj/

EXPEDIČNÝ FOND:
Prispejte do Expedičného fondu, z ktorého podporujeme expedície. Ak plánuješ niečo dobrodružné a jedinečné, prihlás svoju expedíciu... Viac na: cestounecestou.sk/expedicny-fond/

MÁŠ ZÁUJEM PREZENTOVAŤ ALEBO POMÁHAŤ?
Máš záujem prezentovať? Viac na: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/prezentuj/
Alebo chceš byť dobrovoľníkom? Viac na: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/dobrovolnik/

PARTNERI PODUJATIA:
- Hlavný partner: www.victorytravel.sk
- Partner: Kadetade.com
- Podporovatelia: sgs-holding.com

Máš zaujímavý cestovateľský článok, ktorý si ešte nikde nepublikoval? Napíš nám a uverejníme ho na: http://www.cestounecestou.sk/clanky/

Chceš byť informovaný o našich podujatiach ako prvý? Odoberaj náš newsletter: https://app.mailerlite.com/webforms/landing/h5s8u5

Miesto konania podujatia: Barmuseum, Malá Hora 2, Martin
Dátum začiatku podujatia: 20. Októbra 2016 18:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.