Dame de Pic / Cie Karine Ponties : Holeulone

Dátum:14. Oct - 14. Oct
Miesto:Banská Bystrica
Kategória: Tanečné zábavy, plesy , Divadlo, literatúra

Popis podujatia

A je tu ďalšia srdcovka na tento rok :)

Karin Ponties je významná osobnosť, ktorej tvorbu sme mali možnosť vidieť v roku 2011, kedy nám v Záhrade, v deň predstavenia, pomáhala dokončovať podlahu :)

Sme neskutočne štastní, že ju môžme opäť privítať a zdielať to kúzlo, ktoré na javisku dokáže vytvoriť!

Predstavenie pre dvoch tanečníkov a animovaný tuš.

Belgická cena kritiky za najlepšie tanečné predstavenie roku 2007.
Celovečerné tanečné prestavenie HOLEULONE spája pohyb a originálnu techniku animácie belgického ilustrátora Thierry Van Hasselta.
Predstavenie je volne inšpirované literárnym dielom Daniela Keseyho: Kvety pre Algernon, konkrétne ústrednou postavou románu - Charliem, roztomilým, jednoduchým, nechápavým hrdinom.
Toto kompaktné tanečné predstavenie je ponorom do mentálneho, vnútorného sveta rozrušeného človeka, do jeho dynamického, neustále sa meniaceho rytmu jeho myšlienkových procesov, jeho mrazivo skutočných a fiktívnych spomienok, jeho jednoznačného či zmäteného vnímania sveta. Kritickým okamihom je moment v ktorom sa objaví jeho dvojča - akýsi jeho vnútorný historik-archeológ , tak veľmi jemu podobný, že sa musí pre neho aj sám pre seba stať nutne neznesiteľným...

Dvaja tanečníci bojujúci navzájom a zároveň sami so sebou. Komplexnosť a intimita ich vzťahu sa premieta do nielen ich vyčerpávajúcej fyzickosti, ale tiež do silných animovaných obrazov, s ktorými často splývajú počas celého predstavenia.

Koncepcia a choreografia / Karine Ponties
Performeri / Eric Domeneghetty, Jaro Viňarský
Umelecká spolupráca a animovaný film / Thierry Van Hasselt
Svetelný dizajn / Florence Richard
Pôvodná hudba / Dominique Pauwels
Scénografia / Wilfrid Roche
Text / Mylène Lauzon, Eric Domeneghetty
Technická réžia / Guillaume Fromentin


Produkcia : Dame de Pic / Cie Karine PontiesKoprodukcia : Théâtre Les Tanneurs, LOD (Belgium), Centre Chorégraphique National d’Orléans – direction Josef Nadj, l'Echangeur de Fère-en-Tardenois, le 3 bis f., lieu d’arts contemporains (France), Ponec Divadlo (Czech Republic).S podporouLesBrigittines, Service de la danse de la Fédération Wallonie-Bruxelles and Wallonie-Bruxelles International.

Slovenské turné je možné uskutočniť vďaka veľkej snahe o.z.SKOK! a Jara Viňarského, a ďalším partnerom ako Stanica Žilina - Záriečie a Tabačka Kulturfabrik

Miesto konania podujatia: Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, Námestie SNP 16, Banská Bystrica
Dátum začiatku podujatia: 14. Októbra 2016 19:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.