Wine Snow Donovaly 2016

Dátum:26. Oct - 29. Oct
Miesto:Donovaly
Kategória: Gastronómia, degustácie , Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Vážení priatelia, blíži sa šiesty ročník jediného horského festivalu vína na kopci Wine Snow Donovaly 2016. Má za sebou už päť úspešných ročníkov a z Wine Snow sa stal tradičný vínny festival, o ktorý je veľký záujem. Organizátori ostávajú verní tradícii. Ich prioritou bude naplniť Donovaly, hotely, penzióny a reštaurácie hosťami a samozrejme skvelými slovenskými vinármi zo všetkých vinohradníckych oblastí. Hosťujúcou vinárskou krajinou je Srbsko. Naše vinárstvo TAJNA VINEYARDS AND WINERY bude ponúkať vína na ochutnávku i predaj v Hoteli Galileo. Posledný októbrový víkend si preto nájdite čas a naplánujte si spolu s priateľmi, rodinami, kolegami alebo iba tak v rámci prechádzky k susedom zastávku na kopci plnom dobrého vína, pohostenia, hudby, skrátka jedinečnej príjemnej atmosféry. Festival Wine Snow Donovaly sa koná v dňoch 28. a 29. októbra 2016. Súčasťou odborného programu bude akreditovaný kurz ZÁKLADY SOMELIERSTVA pod odbornou garanciou Ing. Vladimíra Hronského, nášho popredného enológa, someliera a publicistu. Viac informácií o programe a prihláškach do kurzu nájdete na stránke enovia@enovia.sk v sekcii Kurzy vína. Okrem toho sa opäť uskutoční odborná degustácia vín v komisiách, ktorej cieľom bude výber najkvalitnejších vín festivalu, z nich najviac hodnotené profesionálnymi someliermi a enológmi získa titul "Víno kopca 2016". Tešíme sa spoločne s organizátormi na stretnutie s vami, priaznivcami dobrého vína.

Program Wine Snow Donovaly 2016

Streda - Piatok / 26. 10. - 28. 10. 2016
- someliérsky akreditovaný kurz pre profesionálov, ale aj milovníkov vína od 08.30 v Sport Hoteli – kongresová miestnosť (počet účastníkov limitovaný)
- viac informácií nájdete v sekcii Kuzy vína na stránkeenovia@enovia.sk

Piatok / 28. 10. 2016
- registrácia vinárov, syrárov - vystavovateľov od 12:00 hod. v Hoteli Galileo na recepcii
- odovzdanie súťažných vzoriek do 16:00 hod. pri registrácii alebo Vladimírovi Hronskému na recepcii Hotela Galileo
- slávnostné otvorenie Wine Snow Donovaly 2016 o 17:00 hod. v Residence Hoteli na zadnej terase (starosta obce Donovaly Miroslav Daňo, primátor Banskej Bystrice, riaditeľka Residence Hotela Veronika Šiklová, riaditeľ Hotela Galileo Peter Straka, vedúca prevádzky Donovalský pivovar Vlaďka Dlabalová, enológ, lektor a odborný garant Vladimír Hronský
- tradičná hromadná sabráž
- otvorenie degustačných miest od 18.00hod. do cca. 24:00 hod. na všetkých prevádzkach

Sobota / 29.10.2016
- degustácia na všetkých prevádzkach od 10:00 hod. do 17:00 hod.
- zasadnutie hodnotiacej komisie o 10:30 hod. v Sport Hoteli – kongresová miestnosť
- požehnanie mladých vín miestnym kňazom o 17:00
- vyhodnotenie súťaže a vyhlásenie „Vína kopca 2016“ v jednotlivých kategóriach o 17:00 hod. v Residence Hoteli

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.