Medzinárodný týždeň nosenia detí 2016 v Liptovskom Mikuláši

Dátum: 3. Oct - 8. Oct
Miesto:Liptovský Mikuláš
Kategória: Deti a rodina , Osobný rozvoj , Prednášky, semináre, besedy , Športové podujatia

Popis podujatia

Nosíte svoje dieťatko, alebo patríte k sympatizantom nosenia detí? Potom si nenechajte ujsť akcie, ktoré sme pre vás pripravili pri príležitosti Medzinárodného týždňa nosenia detí. Máte príležitosť stretnúť blízke duše :) získať nové poznatky o nosení a vyhrať zaujímavé ceny :)

Čo nás čaká?

pondelok 3.10.2016 
VÝLET VLÁČIKOM ZA REGIONÁLNOU PODPOROU 
Nosiace mamičky z Ružomberka organizujú MTND po prvý krát a my sme sa rozhodli svojou účasťou na sprievode mestom podporiť naše kolegyne. Nech je nás priateľov pod slnkom viac :)
ZAČIATOK AKCIE: stretávame sa 9:30 hod. na železničnej stanici, odchod 9:38 hod. vlakom do Ružomberka.

pondelok 3.10.2016 
KURZ NOSENIA DETÍ V ŠATKE
Na kurze sa dozviete: prečo potrebuje bábätko nosenie a prečo ho potrebujete Vy, čo je to „ergonomické nosenie“, aké úväzy pre aké dieťa, prakticky vyskúšame ako správne uviazať dieťatko do šatky, čo robiť pokiaľ sa úväz nepodaril,
informácie ohľadom výberu šatky (veľkosť, typ) a ďalších typoch ergonomických nosičov. Kurz je vhodný pre mamičky s bábätkami rovnako ako pre tehotné. 
KEDY - 16:30 hod.
KDE - rodinné centrum Dantia

streda 5.10.2016
PRECHÁDZKA NOSIACICH RODIČOV MESTOM
Krátka prechádzka po pešej zóne, kde sa môžete zoznámiť s podobne zmýšľajúcimi rodičmi, prípadne stretnúť starých známych a podeliť sa o svoje skúsenosti s nosením. Prechádzku zakončíme v koncertnej sále SZUŠ, kde sa občerstvíme, mamičky môžu detičky prebaliť a nakŕmiť. Čaká na Vás zaujímavý program, ktorého vyvrcholením bude vyhodnotenie súťaže o zaujímavé ceny súvisiace s nosením :)
ZAČIATOK AKCIE: stretávame sa 15:15 hod. pred vchodom do rodinného centra Dantia (na pešej zóne, oproti reštaurácii Mladosť), o 15:30 hod. vyrážame na prechádzku.

piatok 7.10.2016
CVIČENIE S DEŤMI V ŠATKÁCH A NOSIČOCH - otvorená hodina cvičenia pod odborným vedením lektorky (metodika Anny Kohoutovej).
KEDY - 10:00 hod.
KDE - rodinné centrum Dantia

piatok 7.10.2016
PODPORNÁ SKUPINA NOSIACICH MAMIČIEK na tému AKO NOSIŤ DIEŤATKO V ZIME :)
KEDY - 10:45 hod. 
KDE - rodinné centrum Dantia

sobota 8.10.2016
ÚČASŤ NA CELOSLOVENSKEJ TÚRE NOSIACICH RODIČOV V TATRÁCH
Začiatok akcie - 9.30 hod pred Hotelom Morava, Tatranská Lomnica.

Viac informácií a podrobností budeme priebežne uverejňovať v tejto udalosti, preto sledujte nás :)

mail: rcdantia@gmail.com
tel: 0908 259 632

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.