NA zvieratách záleží a(lebo) nevidené zviera

Dátum:20. Oct - 20. Oct
Miesto:Košice
Kategória: Prednášky, semináre, besedy , „Zelené“ podujatia (eko)

Popis podujatia

Z príležitosti Svetového dňa zvierat, ktorý si pripomíname 4. októbra, Vás srdečne pozývame na udalosť EKOdialógy. NA ZVIERATÁCH ZÁLEŽÍ a(lebo) NEVIDENÉ ZVIERA.

V EKOdialógoch budeme so vzácnymi hosťami: biológom, veterinárom, etičkou aj aktivistami a ochrancami zvierat a prírody hovoriť o ochrane zvierat na Slovensku, aj o tom, aký status a akú hodnotu má dnes zviera na Slovensku a v Európskej únii, prečo zaobchádzať so zvieratami s rešpektom a súcitom?

EKOdialógy prinášajú nielen zaujímavé názory hostí z rôznych oblastí, ale aj aktuálne, a súčasne kontroverzné otázky: Majú zvieratá vlastné práva? Prečo "nevidené zviera"? Čo je etika zvierat? Aký funkčný, resp. nefunkčný je Zákon o ochrane prírody na Slovensku a prečo potrebujeme Zákon o ochrane zvierat?

Hudobným hosťom Ekodialógov bude Sergej - Robo Kapinaj s gitarou a skvelou folkovou kulisou. Sprievodným programom podujatia bude výstava kresieb detí ZUŠ a výstava fotografií Nevidené zviera (študentov Katedry aplikovanej etiky).

Miesto konania podujatia: HalmiCaffe, Hlavná 21, Košice
Dátum začiatku podujatia: 20. Októbra 2016 18:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.