Dame de Pic / Cie Karine Ponties: Holeulone / tanec / Stanica

Dátum: 6. Oct - 6. Oct
Miesto:Žilina
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty , Tanečné zábavy, plesy

Popis podujatia

6. a 7. 10. o 19.00

BELGICKÁ CENA KRITIKY ZA NAJLEPŠIE TANEČNÉ PREDSTAVENIE ROKU 2007.

Uznávaná belgická tanečná skupina Dame de Pic / Cie Karine Ponties sa po vydarenom workshope a predstavení v rámci festivalu Kiosk opäť vracia na Stanicu. Tentokrát v rámci slovenského turné s predstavením HOLEULONE.

Celovečerné tanečné prestavenie HOLEULONE spája pohyb a originálnu techniku animácie belgického ilustrátora Thierry Van Hasselta.

Predstavenie je voľne inšpirované literárnym dielom Daniela Keseyho: Kvety pre Algernon, konkrétne ústrednou postavou románu - Charliem, roztomilým, jednoduchým, nechápavým hrdinom.

Toto kompaktné tanečné predstavenie je ponorom do mentálneho, vnútorného sveta rozrušeného človeka, do jeho dynamického, neustále sa meniaceho rytmu jeho myšlienkových procesov, jeho mrazivo skutočných a fiktívnych spomienok, jeho jednoznačného či zmäteného vnímania sveta. Kritickým okamihom je moment v ktorom sa objaví jeho dvojča - akýsi jeho vnútorný historik-archeológ , tak veľmi jemu podobný, že sa musí pre neho aj sám pre seba stať nutne neznesiteľným...

Dvaja tanečníci bojujúci navzájom a zároveň sami so sebou. Komplexnosť a intimita ich vzťahu sa premieta do nielen ich vyčerpávajúcej fyzickosti, ale tiež do silných animovaných obrazov, s ktorými často splývajú počas celého predstavenia.

Koncepcia a choreografia / Karine Ponties
Performeri / Eric Domeneghetty, Jaro Viňarský
Umelecká spolupráca a animovaný film / Thierry Van Hasselt
Svetelný dizajn / Florence Richard
Pôvodná hudba / Dominique Pauwels
Scénografia / Wilfrid Roche
Text / Mylène Lauzon, Eric Domeneghetty
Technická réžia / Guillaume Fromentin

Produkcia : Dame de Pic / Cie Karine PontiesKoprodukcia : Théâtre Les Tanneurs, LOD (Belgium), Centre Chorégraphique National d’Orléans – direction Josef Nadj, l'Echangeur de Fère-en-Tardenois, le 3 bis f., lieu d’arts contemporains (France), Ponec Divadlo (Czech Republic).S podporou LesBrigittines, Service de la danse de la Fédération Wallonie-Bruxelles and Wallonie-Bruxelles International.

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.