Noc Besov X. - Pamäť a Osud

Dátum:29. Oct - 29. Oct
Miesto:Banská Bystrica
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Oslava desiatej časti Noc Besov a šietich rokov jej fungovania sa ponesie v duchu slávnosti predkov (Dziady). Pri tejto príležitosti predstavujeme špeciálnu zostavu s limitovaným počtom kusok lístkov na 250.

GRAVELAND (cult pagan black metal) - Poland 
https://graveland.bandcamp.com/
http://www.graveland.org/
Po prvý krát sa na Slovensku predstaví legenda pagan metalovej scény z Poľska - Graveland. Na počesť tejto kapely, ktorá formovala pohanskú metalovú scénu sme pomenovali aj výročnú časť Noc Besov X. - Pameť a Osud (Pamięć i Przeznaczenie).

MOLOT (pagan folk metal) - Belarus
https://www.youtube.com/watch?v=i8ivJ...
Bieloruský Molot bude hrať po prvý krát za hranicami Bieloruska práve na výročnej slávnosti Noci Besov.

OSTERWEG (ambient folk) - Belarus
http://osterweg.com/
Z bieloruských lesov a polí zaznie zvuk bojových piesní a gájd po menom Osterweg. Projekt, ktorého jedinečnosť a originalitu si budete môcť vypočuť po prvý krát v strednej Európe.

PANYCHIDA (paganized metal) - Czech republic
http://www.panychida.com/
https://panychida.bandcamp.com/
Po druhý krát sa na Noci Besov predstaví špička českého pagan black metalu Panychida. Predstavia nový album "Haereticalia", ktorý práve dnes vychádza (30.5.)

SVENTOYAR (experimental folk metal) - Ukrajina
http://www.sventoyar.com.ua/
https://www.facebook.com/sventoyar/?f...
Z ďalekého ukrajinského Charkova sa prvý krát na Slovensku objaví kapela Sventoyar. Experimentálny slovanský folk metal, s kvalitným živým vystúpením.

LUNATIC GODS (pagan/violence metal)
https://www.facebook.com/lunaticgods/...
http://bandzone.cz/lunaticgods
Slovenská metalová stálica, ktorá na domácej scéne formovala vkus nie jedného fanúšika sa bude podieľať na otvorení desiatej oslavy Noc Besov.

Informácie o lístkoch nájdete tú:http://thunderartbooking.weebly.com/u...

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.