Femi Temowo (UK, CZ)

Dátum:25. Feb - 25. Feb
Miesto:Liptovský Mikuláš
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Čas:19:00


Mikulášsky Jazzový Festival vám v rámci série Jazz v meste prináša exkluzívny koncert! Vyhľadávaný štúdiový hráč a dvorný gitarista britskej soulovej speváčky Amy Winehouse, Femi Temowo, zavíta s českými spoluhráčmi 25. februára 2017 do Liptovského Mikuláša. Femi Temowo (Londýn) – gitary, spev Petr Dvorský (Praha) – kontrabas Kamil Slezák (Olomouc) – bicie Femi Temowo (nar. 1976) je britský jazzový gitarista, ktorý sa narodil v Nigérii a momentálne žije v Londýne.

Okrem iného je tiež príležitostný spevák (www.youtube.com/watch?v=vUEIJlSsEjM), vedie svoju kapelu Femi Temowo Quartet, producentom a rozhlasovým DJom, hodnotený časopisom Time Out (magazine) ako „jeden z najlepších a nejžiadanejších európských gitaristov“. Femi Temowo bol v roku 2012 nominovaný na cenu MOBO Awards v kategórii jazz (www.youtube.com/watch?v=TeKkZXYVWP0). Spolupráca s Amy Winehouse: Amy Winehouse hľadala kapelníka pre svoju kapelu potom, čo nahrala svoj debutový album Frank (2003). Odporučili jej Femiho. Winehouse a Temowo sa stretli v Spread Eagle Pub v londýnskej štvrti Camden v roku 2004, aby prediskutovali svoje hudobné predstavy o spolupráci. Temowo potom pôsobil ako Amyin kapelník a gitarista v rokoch 2004 až 2006, absolvoval s ňou dve velké európske turné a rozsiahlu britskú šnúru. Na konci roku 2006 Femi Temowo spoluprácu ukončil a vrhol sa na svoju sólovú jazzovú kariéru. Femi Temowo & Amy Winehouse (live @ Wembley 2004): www.youtube.com/watch?v=Abpdyz-r_Hs

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.